Elkezdődött az U13-as csapat menetelése is

Október 2-án Budaörs adott otthont az első U13-as fordulónak.
Ebben a korcsoportban, az Országos Gyermekbajnokságban megkötött játékszabályok szerint kell játszani. A mérkőzés 2×20 percből áll, amelyen belül a 10. perceknél kötelező sorcsere van, így mindenki játéklehetőséghez jut. Az első félidőben egy intenzívebb, nyitott védekezést, míg a második félidőben a zártabb 6-os falat ( 6:0-ás védekezés) kell alkalmazni.

Pinczés Tímea edző gondolatai: A nyitott védekezést már több éve használjuk, a zártabb volt az újdonság az idén, de úgy gondolom, hogy jól tudtunk hozzá alkalmazkodni, mind támadásban, mind védekezésben. Azért még folyamatosan tökéletesíteni kell. Minden játéknapon két meccset játszanak a csapatok, de csak két hetente.

Az első mérkőzésen a Martonvásár csapata ellen játszottunk egy igen lendületes, gólokban és magabiztosságban gazdag meccset. A szezonkezdéshez ez egy szuper meccs volt. Minden összejött, a védekezésben labdákat szereztünk, amelyből indításos, lerohanásos gólokat lőttünk. Felállt fal ellen is jól működtek a helycserék, üres befutások. Kapusunk pedig igazán odatette magát.

A másodikon, a Székesfehérvár ellen próbáltunk játszani, de sajnos nem „haraptunk” úgy, mint az első meccsen. A jobb képességű ellenfelünkkel szemben csúfos vereséget szenvedtünk. Nagyon sok technikai hibát vétettünk és ezt keményen megbosszulta az ellenfél. Sajnos a bátortalan hozzáállásunk is a vesztünkhöz vezetett. Kapusunkat nagyon sokszor kiszolgáltatott helyzetbe hoztuk. De ebből is tanultunk, szorgalmasan dolgozunk tovább.

Eredmények:
Martonvásár- Dorogi AC 1:29 (1:15)
Alba Fehérvár KC- Dorogi AC 26:4 (16:1)

A csapat tagjai:
ARDELEÁN HENRIETTA, Brosch Noémi, CSABAI DORKA, JANETKA BORKA, Madar Vanda, NÉMETH GRÉTA, Olasz Dóra, PÁLFI- LÁNCHIDI JÁZMIN, Rajos Zsófia, Szax Csenge, Vágvölgyi Dóra.

Hajrá Dorog!

További hírek

Dupla U20 Országos Bajnokság a hétvégén! 

Szép hétvégét zártak birkózóink az U20-as Országos Bajnokságon! Pénteken a pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnok adott otthont az U20-as kötöttfogású országos bajnokságnak.A rangos viadal egyben a júliusi, szkopjei Európa-bajnokság egyik válogatóversenye

Tovább olvasom »

Szilágyi Dominik Európa- bajnoki ezüstérmes

Az elmúlt héten sem maradtak izgalmak nélkül birkózóink, az U17-es korosztályban versenyző Szilágyi Dominik Szamakovban lépett szőnyegre az Európa-bajnoki éremért. Dominik remek teljesítménnyel, három magabiztos győzelmet követően jutott be a

Tovább olvasom »

U15 Országos Bajnokság – Abony 

Zalaegerszeg után ezúttal Abony adott otthont az U15-ös korosztály szabadfogású országos bajnokságának, ahol fiataljaink ismét szőnyegre léptek a bajnoki címekért! A dorogi eredmények ezúttal is hasonlóan alakultak, mint a kötöttfogású

Tovább olvasom »