Darts sikerek

Női egyéni győzelem!

Darts szakosztályunk játékosa Petró-Vajda Katalin nyerte a női darts versenyt a Balatonfenyvesen megrendezett Ászgád Sportfesztiválon. Az egyenes kieséses rendszerben lebonyolított (2 nyert leg, 301 szimpla kiszállós) megmérettetésen, melyen 14-en vettek részt, megérdemelten vehette át az I. helyért járó díjat.

Eredményéhez gratulálunk, további sportsikereket kívánunk!

Teltházzal, 24 fővel rajtolt el a II. Aranyló Series sorozat utolsó, 5. versenye.

Felföldi Ádám volt a legszorgosabb, és a tornagyőzelemmel a maximális pontot megszerezve végül az alapszakaszt megnyerve, majd első kiemeltként várhatja a döntőt. Az aranyérem tehát ismét Dorogra került. Az ezüstérem Gyurkó Bencét illette meg, aki egész este nagyszerűen játszott, a döntőben is már 2:0-ra vezetett, ám Ádi ledolgozta a hátrányt, és a siker küszöbén akasztotta meg Bence lábait, aki pedig már benézhetett a győztesek szobájába, ám a küszöböt átlépnie nem sikerült most. A mostanában bravúrt bravúrra halmozó, szintén dorogi Nagy Norbi lett az egyik bronzérmes, fejlődése töretlen és már mindenkire nézve veszélyes ellenféllé nőtte ki magát. Az este folyamán a játékosok kinyitották a 100+ kiszálló csapot, amiből ömlöttek a magas kiszállók. Ádinak is egy sikerült, ám az a legmagasabbnak bizonyult: 138 (T18, T20, D12). Továbbá Ádi 2 db 180-as kört is produkált.

Végeredmény:
  1. hely – Felföldi Ádám
  2. hely – Gyurkó Bence
  3. hely – Nagy Norbert és Petrovity Sándor

A II. Aranyló Series döntőjére került sor kedden, ahová 20 fő kvalifikálta magát, a korábbi 5 keddi versenyek eredményei alapján.

Erős mezőny állt a táblák elé, amit alább a számadatok is bizonyítanak majd.

Gál Norbi 3:2-re legyőzve Felföldi Ádámot a döntőben megnyerte ezt a sorozatot. Ádinak most nem sikerült megvédenie a Series címét amit legutóbb ő nyert, de így is remek eredményt ért el. Talán a döntőben az első két legbe bealudt, ez került valószínűleg a meccsébe is, bár 2:2-re visszajött, de ez felemésztette az energiáit. Ádi dobta az este folyamán a legtöbb, 3 db 180-as kört.

A végeredmény:

1. hely – Gál Norbert
  2. hely – Felföldi Ádám
  3. hely – oetsch Balázs és Kis Csaba

Gratulálunk!

Könözsy 4. helyen végzett a Világjátékon!

2023. április 14-e és 21-e között került megrendezésre a szervátültetett társadalom legrangosabb eseménye, a XXIV. Szervátültetettek Világjátéka Perth-ben, Ausztráliában. A Világjáték jelentőségét növeli, hogy a pandémia óta ez az első világesemény, melyen sportolóink részt vesznek. Könözsy Péter a Dorogi AC – Darts szakosztály tagja squash sportágban 4. helyen végzett, szívből gratulálunk!