Sosai Memorial Weekend

Április 28 és május 1 között rendezte meg az IKO Hokusei Shibu a Sosai Memorial Weekendet Balatonalmádiban.

A nyáron barna, fekete övre vizsgázóknak és a lengyelországi Európa Bajnokság indulóinak edzéseivel, képzéseivel kezdődött a pénteki nap. Ezek az edzések egész hétvégén folytatódtak a különböző programok mellett. Május 20-21-én a Wroclawban megrendezésre kerülő 36. Európa Bajnokságon 4 versenyző és 2 edző képviseli Dorogot.

Szombaton a Midl kupa Kata Bajnokság zajlott, ahol nagyon szép eredményeket értek el versenyzőink és az újonnan alakult csapataink is. Tamási Kristóf ünnepélyes keretek között vehette át a Japánból érkezett első danos övét és diplomáját. Az EB indulók one match fight küzdelmeivel ért véget a verseny.

Vasárnap délelőtt főzőverseny folyt a dojok között, amit a Shihanok és Vivi Sensei értékelt. Gulyásunk nagy népszerűségnek örvendett, a 3. helyet nyertük el vele, és egy üres bográcsot. Délután Tetsujin Rallyn vehettek részt a tábor lakói, ahol a futás mellett ügyességi gyakorlatokkal kellett megküzdeniük.

Az esti tábortüzek, mályvacukorsütések, játékok és sok beszélgetés zárta a napokat. Hétfőn még egy utolsó edzés és a tábor rendbetétele után indultunk haza. Egy hosszú, fárasztó, eseménydús, vidám csapatépítő hétvégét tudhatunk magunk mögött.

Ez volt az első Sosai Memorial Weekend, amit Halász Shihan nélkül kellett megtartanunk. Az emléke és a szellemisége végig velünk volt.