Dorog – Vasas párharcok a héten

Az utolsó áprilisi hétvégén a Vasas SC csapatát fogadtuk hazai pályán. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen ősszel tíz gólos vereséget szenvedtünk a Fáy utcában, illetve a Vasas csapata a középmezőnyben helyezkedik el a tabellán.

A mérkőzés három dorogi góllal indult. Az előnyünket, azonban nem tudtuk megtartani és a 11. percben már döntetlen (5:5) volt a mérkőzés állása. Ezt követően az első félidő végéig nem alakult ki két gólnál nagyobb különbség a csapatok között. Azonban a vendégcsapat a 18. percben (9:10) vezetett utoljára a mérkőzés során. Sárosi Nanetta góljával egy gólos előnnyel mehettünk az öltözőbe. A második játékrész 6. percétől a 12.percéig sikerült hat gólt dobnunk, míg erre csak egy vendég gól volt a válasz. Így 5 gólos előnyre tettünk szert. Sajnos a következő tíz percben több rontott lövésünk és eladott labdánk is volt, így a gyors játékot játszó ellenfelünk szép lassan ledolgozta hátrányát. Az utolsó 7 és fél percre döntetlen állással fordultunk rá. (32:32) A mérkőzés véghajrájában gyors dorogi gólokat és kiváló kapusteljesítményt láthatott a közönség. A mérkőzést 37:33-ra sikerült megnyerni és a két pontot itthon tartani.

Györgyné Körmöczi Renáta (edző): A papírforma alapján az ellenfelünk volt esélyesebb a győzelemre, így a lányok eredménykényszer nélkül léptek a pályára. Fel tudtuk venni az ellenfelünk gyors ritmusú játékát. Támadásainkat sikerült eredményesen befejezni és védekezésünk is jól, összehangoltan működött. Fiatal kapusunk Gyuránki Bernadett teljesítményét pedig külön kiemelném. A lányok ma csapatként, együtt és egymásért dolgoztak. Gratulálok a csapat minden játékosának!

Dorogi AC – Vasas SC 37:33

A csapat tagjai:

Gyuránki Bernadett és Móra Melinda kapusok, Előd Nikoletta (5 gól), Sárosi Nanetta (10 gól), Manczal Dóra (1 gól), Kiss Laura Kitti (10 gól), Hartmann Petra, Illés Eszter, Papova Dorina (5 gól),Haskó Judit (3 gól), Pétervári Dzsenifer (1 gól), Jurácsik Lili, Gellérfi Éva (2 gól)

Ifi játékosaink a második helyen álló Vasas csapatával játszottak. A dorogi csapatnál több meghatározó játékos is sérült volt, így nem túl jó előjelekkel kezdtük meg a mérkőzést. Ellenfelünk motiváltan, lendületesen játszott és a 10. percben már öt gólos előnyre tettek szert. A dorogi kislányok ezen a napon sajnos rengeteg technikai hibát követtek el és az eladott labdáink, valamint rontott lövéseink száma is magas volt. A mérkőzést megérdemelten a vendégek nyerték 10 góllal.

Dorogi AC – Vasas SC  31: 41

Gyuránki Bernadett és Sátek Hilária kapusok, Demcsik Alexandra (1 gól), Hartmann Petra (10 gól), Sámson Lili (6 gól), Buttinger Ivett ( 3 gól), Szórádi Csenge, Pohner Orsolya (4 gól), György Evelin, Potocná Laura (1 gól), Jurácsik Lili (6 gól), Farkas Réka, Pálfi-Lánchidi Hanna

Edző: Erdős Krisztián

Április 26-án serdülő csapatunk is a Vasas csapatát fogadta a dorogi Sportcsarnokban. A mérkőzés megnyerésével a dorogi lányok ismét egy óriási lépést tettek a bajnokság megnyerése felé. A mérkőzést rendkívül motiváltan kezdték meg a lányok. Az első félidő első fele hozott szoros játékot. A 15. perctől kezdve átvettük a játék irányítását, amit a mérkőzés végéig nem is engedtünk ki a kezünkből. Gyors támadásaink végén szép gólokat lőttünk. Védekezésben sikeresen kizártuk a játékból ellenfelünk leggólerősebb játékosát. A második félidő közepére már magabiztos előnyt dolgoztunk ki, így a mérkőzés hajrájában már csak a gólkülönbség volt a kérdés.

Dorogi AC – Vasas SC 40:28

A csapat tagjai: Sátek Hilária kapus, Buttinger Ivett (1 gól), Demcsik Szandra (1 gól), Kovács Hanna (8 gól), Hartmann Petra (5 gól), Potocná Laura (1 gól), Farkas Réka (3 gól), Sámson Lili (8 gól)Pálfi-Lánchidi Hanna, Tóth Miriam, Csibra Renáta (6 gól) Szórádi Csenge, Jurácsik Lili (3 gól), Brosch Bettina, Dombovári Géta (4 gól)