Utánpótlás eredmények

Az u12-es kézis lányok Ácsra utaztak április 2-án, a soron következő bajnoki fordulóra.


Dorogi AC- Ács  26:8 (10:6)

Döcögősen indult a meccs a hazaiak ellen, de a 2. félidőben a gyorsaság, magabiztosság jellemezte a játékunkat, így megérdemelt győzelmet arattunk. A szép labdaszerzések után önzetlen lerohanásokból születtek a könnyű gólok. A nyitott védekezés (3:2:1) ellen az üres befutásokból lőttünk eredményesen.


Dorogi AC – Győri ETO KC I.  7:19 (3:11)

Nagyon színvonalas mérkőzést játszottunk a győriek I. csapata ellen. Kemény védekezés jellemezte mindkét csapat játékát. A harcias, küzdős mérkőzésen a támadásokban nagyon bátortalanok voltunk. Nem tudtunk hatékony támadásokat vezetni, de küzdöttünk, akartunk. Talán az ellenfél nevétől is megijedtünk.


Pinczés Tímea (edző): Nagyon boldog vagyok, hogy végre nem maradnak el a tavaszi fordulók. Az elmúlt 2 év sajnos nem erről szólt. Úgy gondolom, hogy a folyamatos edzés mellett, a folyamatos játéklehetőség a legfontosabb a gyerekeknek, mert ott tudunk téthelyzetben gyakorolni, megmérettetni. Úgy látom, hogy a védekezésben fejlődtünk nagyon sokat. Ehhez a kötelező nyitott védekezéshez gyors, folyamatos lábmunkára, illetve a középső védők összehangolt munkájára van szükség. A támadásokban is próbálkozunk a keresztmozgásokkal, az üres helycserékkel, a szélső befutásokkal, de még ezek eléggé pontatlanok. A lövőerő fejlesztésére nagyobb hangsúlyt fogok fektetni. Lelkesen, szorgalmasan dolgozunk tovább. A szülői háttér is biztosított az eredményes együttműködéshez. Itt is köszönöm Nekik, hogy mindig jönnek velünk a meccsekre és lelkesen bíztatják a lányokat. Továbbra is: Hajrá Dorog!


A csapat tagjai: Ardelean Henrietta, Bakonyi Bíborka, Csabai Dorka, JANETKA Borka, Madar Vanda, NÉMETH Gréta, Olasz Dóra, Pálfi – Lánchidi Jázmin, Rajos Zsófia, SZAX Csenge, Veres Szonja.

További hírek

Dupla U20 Országos Bajnokság a hétvégén! 

Szép hétvégét zártak birkózóink az U20-as Országos Bajnokságon! Pénteken a pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnok adott otthont az U20-as kötöttfogású országos bajnokságnak.A rangos viadal egyben a júliusi, szkopjei Európa-bajnokság egyik válogatóversenye

Tovább olvasom »

Szilágyi Dominik Európa- bajnoki ezüstérmes

Az elmúlt héten sem maradtak izgalmak nélkül birkózóink, az U17-es korosztályban versenyző Szilágyi Dominik Szamakovban lépett szőnyegre az Európa-bajnoki éremért. Dominik remek teljesítménnyel, három magabiztos győzelmet követően jutott be a

Tovább olvasom »

U15 Országos Bajnokság – Abony 

Zalaegerszeg után ezúttal Abony adott otthont az U15-ös korosztály szabadfogású országos bajnokságának, ahol fiataljaink ismét szőnyegre léptek a bajnoki címekért! A dorogi eredmények ezúttal is hasonlóan alakultak, mint a kötöttfogású

Tovább olvasom »