Kézilabda fordulók

Hétvégén U14-es és felnőtt csapatunk is pályára lépett.

Vasárnap délelőtt, az idei első havazásban utaztak az u14-es kézis lányok Ácsra, az OGYB következő fordulójára.

Az első mérkőzés egy edzésnek beillő mozgás volt.  A szentendrei lányok csak 6 fővel érkeztek a mérkőzésre, így játszottak egy jót,  amelyen gyakorolhatták a nyitott védekezés elleni támadásokat.

A második meccsen a házigazda Ácsiak ellen remekeltek a dorogi lányok. Az elején fej- fej mellett haladt a mérkőzés,  de most nagyon ott voltak a pályán, a gyerekek. Együtt küzdöttek, csapatként dolgoztak,  mindenki kivette a részét a győzelemből. A stabil, kemény védekezés mellett,  a jó kapusteljesítmény is hozzásegítette a lányokat a sikeres mérkőzéshez.

Dorogi AC- Ácsi Kinizsi 25:18 (11:11)

Pinczés Tímea (edző):

„Nagyon büszke vagyok a lányokra,  mert amit ma láttam a pályán: az kézilabda, csapatjáték, küzdés,  és önfeledt játék volt. Hogy mi változott az elmúlt 2 hétben? A lányok hozzáállása. Egymásért hajtottak,  együtt küzdöttek minden egyes labdáért. Mindenkinek gratulálok! Bravó Csajok! Köszönjük a szülők sportszerű szurkolását is!

• Vágvölgyi Dóra

November 26-án elkezdődött a megyei bajnokság alapszakaszának visszavágó szakasza. Ősszel sajnos Tatabányán elvesztettünk egy pontot, most természetesen a cél az volt, hogy mindkét pontot itthon tartsuk. Ennek megfelelően a mérkőzést lendületesen, jól kezdtük. A 15. percben 10:1 volt az eredményjelzőn és ezt a különbséget a félidő végéig meg is tartottuk. (16:6). A második félidőt is remekül kezdtük. A jó védekezésnek és a kiváló kapus teljesítménynek köszönhetően az előnyünket tovább tudtuk növelni. A második félidő közepére már 16 góllal vezettünk. Sajnos a mérkőzés utolsó negyedórájában sok technikai hibával, rontott kapura lövésekkel az ellenfelet magunkra hoztuk. A győzelem azonban nem volt kérdés.

A mérkőzés végeredménye: Dorogi AC – Tatabányai Sport Club 34: 23

A csapat tagjai: Gyuránki Bernadett és Fehér Lilla kapusok, Előd Nikolett (7 gól), Hartmann Petra (8 gól), Manczal Dóra (3 gól), Jármai Eszter (4 gól), Priáll Edina (4 gól), Illés Eszter (2 gól), Pétervári Dzsenifer (1 gól), Haskó Judit (3 gól), Pohner Orsolya (1 gól), Gellérfi Éva, Jurácsik Lili

Edző: Györgyné Körmöczi Renáta