Értékes győzelem Budakalász ellen

Március első hétvégéjén Szentendrére utaztunk, ahol a középmezőnyben elhelyezkedő Budakalász volt az ellenfelünk. Úgy álltunk neki a mérkőzésnek, hogy mindenki igyekszik a maximumot kihozni magából, azérthogy, ponttal utazhassunk haza. A mérkőzés ennek megfelelően indult. A két csapat fej-fej mellett haladt, állandósult az egy-két gólos különbség, hol a dorogi, hol a budakalászi csapat javára. A védekezésünkbe csúsztak be hibák, de a támadásban az átlövéseinknek nem találták az ellenszerét. A félidőben egy gólos hátránnyal mentünk az öltözőbe (18:17) A második játékrész ugyanúgy indult, mint az első, de a kilencedik percben volt egy kis hullámvölgyünk, ekkor három gólos vezetést szerzett az ellenfél. Ennél nagyobb különbség nem is volt a két csapat között a mérkőzésen. Móra Melinda védéseivel és átlövőink pontos találataival a félidő közepére a három gólos hátrányunkat ledolgoztuk. Ezt követően már egyik csapatnak sem sikerült egy gólnál többel ellépnie ellenfelétől. Az utolsó két percre döntetlen állással fordultunk rá. Gyuránki Bernadett két hétméteres védésével és Sárosi Nanetta magabiztos kézzel értékesített büntetődobásával ezt a csatát 31:32 arányban sikerült megnyerni. A dorogi lányok küzdeni és győzni akarásból jelesre vizsgáztak. Szép volt lányok!

Budakalászi SC 1995 – Dorogi AC  31:32  (18:17)

Györgyné Körmöczi Renáta (edző): Büszke vagyok a lányokra! Egy rendkívül nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ahol mi dorogiak jobban akartuk a győzelmet. Egy végig szoros mérkőzésen fegyelmezetten, koncentráltan játszottunk. A védekezésünk a második félidőre némileg javult. Az átlövőink szinte hibátlanul, kiváló lövő teljesítménnyel tartották meccsben a csapatot. Kapusaink mindig a legfontosabb pillanatban védtek bravúrosan. Gratulálok az egész csapatnak! Dolgozunk tovább, készülünk a következő mérkőzésekre.

A csapat tagjai: Móra Melinda és Gyuránki Bernadett kapusok, Előd Nikoletta (3 gól) Kiss Laura (13 gól) Sárosi Nanetta (11 gól) Priáll Edina (3 gól) Manczal Dóra (1 gól) Pétervári Dzsenifer (1 gól) Gellérfi Éva, Haskó Judit, Jármai Eszter, Illés Eszter, Papova Dorina, Hartmann Petra, Jurácsik Lili, Buttinger Ivett.