Őszi sikereink határon túl

Október 25-én karate szakosztályunk Muzslán járt, a hagyományos Jiřího Mrhala emlékversenyen, ahol hét karatékánk képviselte az egyesületet a Nyílt Szlovák Kyokushin Karate Bajnokságon.

Versenyzőink ezúttal is odatették magukat – kata versenyszámban sokszor erőn felül teljesítettek. Mindannyian dobogóra állhattak, pontszámaik pedig hűen tükrözték az elmúlt hónapok kitartó munkáját és látványos fejlődését.

A nap rengeteg tapasztalatot és tanulságot hozott, ami új lendületet ad a következő megmérettetésekhez – volt, aki három évvel idősebb karatékát is maga mögé utasított!

Eredményeink:
Dorog:

  • Horváth Réka – 1. hely
  • Horváth Sára – 1. hely

Piliscsév:

  • Márton Csenge – 3. hely
  • Sárkány Alíz – 2. hely

Nyergesújfalu:

  • Bakó Ádám – 1. hely
  • Németh Gergő – 2. hely
  • Száraz Renáta – 1. hely

Gratulálunk minden versenyzőnek a nagyszerű eredményekhez és a kitartó munkához!

VII. Rátót Kupa – Hatalmas küzdelmek, fantasztikus eredmények!

2025 október 11-én egyesületünk versenyzői újra tatamira léptek – ezúttal Vácrátóton, a VII. Rátót Kupán, amelyet az IKO Hungary Tairyoku Branch Shobu HSE rendezett. A rangos viadalon több ország és számos egyesület karatékái mérték össze tudásukat, így a mezőny kifejezetten erős volt.


A DAC nyolc versenyzője igazi harcos szívvel küzdött: kata és kumite versenyszámban is megmutatták, mit jelent a kitartás, fegyelem és a karate szelleme. Nemcsak ellenfeleiket, hanem saját határaikat is legyőzték – fáradtságot, sérülést nem ismerve álltak helyt, és újra bebizonyították, hogy a siker nem véletlen. Minden győzelem mögött ott a kitartás, a mindennapos edzés, egy összetartó közösség, és a hit. Soha nem adjuk fel!

A verseny kiváló felkészülési állomás volt a közelgő Európa-bajnokságra, ahol a megszerzett tapasztalatok és önbizalom tovább építik karatékáink útját a csúcs felé.

Eredményeink:
Dorog:

  • Bokros Gvendolin – 3. hely (kumite)
  • Fereci Eliza – 2. hely (kata)
  • Horváth Réka – 1. hely (kumite) , Horváth Réka – 3. hely (kata)
  • Horváth Sára – 1. hely (kata) Horváth Sára – 2. hely (kumite)
  • Molnár Zara – 2. hely (kumite), Molnár Zara – 2. hely (kata)


Nyergesújfalu:

  • Bakó Ádám – 1. hely (kata), Bakó Ádám – 3. hely (kumite)
  • Száraz Renáta – 1. hely (kata)
  • Zólyom Orda Berta – 3. hely (kumite)

Gratulálunk minden versenyzőnknek a kitartáshoz, a példamutató hozzáálláshoz és a fantasztikus eredményekhez!


Hajrá DAC! Osu!

További hírek

Utánpótlás Kupa

Szigethalmon rendezték meg a 2026. évi Utánpótlás Kupát. Dorogról öt harcos vett részt a megmérettetésen. Fritz Dánielnek, Sárközi Bencének és Szilvási Máténak ez volt az első versenye. Mindhárman keményen küzdöttek,

Tovább olvasom »

U20-as kötöttfogású válogatóverseny

Szombaton rendezték meg az U20-as kötöttfogású birkózók idei első válogatóversenyét. Felvidéki, vajdasági, német, román és ukrán birkózók is szőnyegre léptek az év első U20-as kötöttfogású válogatóversenyén, amelyet szombaton az FTC

Tovább olvasom »