Mátyás Gergő az Év Sportolója!

A tavalyi év 12 Hónap Sportolója közül a Sportolói Díjátadó Gálán adták át a Dorogi AC Év Sportolója díjat, melyet egy neves személyekből álló bizottság választott ki.

A Dorogi Atlétikai Club Év sportolója a 2023-as évben Mátyás Gergő karatéka lett. Sasvári Bála az Optic Word tulajdonosa és Vig Attila az egyesület elnöke közösen adták át a díjat. Ezúton is köszönjük az Optic Word nagyértékű telefon felajánlását és az egész éves támogatását!

Gergő méltatása és eredményei:

A Dorogi Atlétikai Club karatékája Esztergomban kezdte pályafutását Kaszala Bélánál. Az esztergomi csoport megszűnésével Dorogon folytatta a sportolást, immár az ifjúsági kategóriában. Szorgalmasan edz minden nap, erőnléti edzéseket is végez az eredményei javítása érdekében Eleinte nem nagyon bízott magában, később az edzések számával nőtt az önbizalma is. A budapesti Európa Bajnokságon 3. helyig jutott, kemény és magabiztos mérkőzésekkel a háta mögött. Ez az eredmény csak egy stabil családi támogatással és önszorgalommal valósulhatott meg, hisz az út hosszú és rögös, kitartás szükséges hozzá.

Lelkes fiatal, tele tervekkel. Nagykorúságának eléréséig szeretné elvégezni a bíróképzést, majd, az edzői minősítést. Szeretne edzéseket tartani, saját csoporttal foglalkozni. Addig is minden lehetőség adott a dorogi dojoban a fejlődésére, tapasztalatszerzésre.

Fontosabb eredményei a 2023-as évben:

  • ENSI Kupa Nemzetközi Verseny (Törökbálint): – 3. hely
  • Dr. GÁZ Kupa – Sosai Memorial Weekend (Alsóörs): – 1. hely
  • VI. Rátót Kupa (Vácrátót): – 1. hely
  • VI. Dorog Kupa (Dorog): – 3. hely
  • VI. Szlovák Bajnokság (Muzsla): – 1. hely
  • Európa- bajnokság (Budapest): – 3. hely

Edzői: Körmendy Brigitta és Kaszala Béla, erőnléti edzője Gula Gabriella

Gratulálunk!

További hírek

Dupla U20 Országos Bajnokság a hétvégén! 

Szép hétvégét zártak birkózóink az U20-as Országos Bajnokságon! Pénteken a pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnok adott otthont az U20-as kötöttfogású országos bajnokságnak.A rangos viadal egyben a júliusi, szkopjei Európa-bajnokság egyik válogatóversenye

Tovább olvasom »

Szilágyi Dominik Európa- bajnoki ezüstérmes

Az elmúlt héten sem maradtak izgalmak nélkül birkózóink, az U17-es korosztályban versenyző Szilágyi Dominik Szamakovban lépett szőnyegre az Európa-bajnoki éremért. Dominik remek teljesítménnyel, három magabiztos győzelmet követően jutott be a

Tovább olvasom »

U15 Országos Bajnokság – Abony 

Zalaegerszeg után ezúttal Abony adott otthont az U15-ös korosztály szabadfogású országos bajnokságának, ahol fiataljaink ismét szőnyegre léptek a bajnoki címekért! A dorogi eredmények ezúttal is hasonlóan alakultak, mint a kötöttfogású

Tovább olvasom »