VI. Rátót Kupa

Szeptember 30-án Vácrátóton rendezték meg a VI. Rátót Kupát. Kyokushin karate szakosztályunk tagjai a decemberi Európa Bajnokságra készülve kapva kaptak az alkalmon, hogy megmérettessék magukat. Sensei Körmendy Brigitta vezetőedző kíséretében 10 karatéka hozta az eredményeket. Az osztrák és szlovák versenyzőket is felvonultató rendezvényen, izgalmas mérkőzéseket láthattak a nézők. Mindenki igyekezett a tőle telhető legjobbat kihozni magából.

A nap egyik hőse Mátyás Gergő volt, aki 3 mérkőzésből 3-at nyert, és a dobogó legfelső fokára állhatott. Gergő élvezte a meccseket, és a sok munka, befektetett energia után learatta a babérokat. Ő így látta a napot:

„A hétvégi versenyről rendkívül pozitív gondolataim vannak, hiszen sikerült a saját kategóriámat megnyernem. Az ellenfeleim nagyon erősek voltak, megfelelő taktikával mégis fogást tudtam találni rajtuk. Az edzőm rengeteget segített és támogatott mentálisan és fizikálisan is. Az edzéseken nagyon jól fel tudtunk készülni a versenyre, jólesett  a többiek bíztatása, ahogy az edzőtársaim kiabálták a nevem. Teljesen más volt, mint az eddigi versenyek. Fejvédő és kesztyű nélkül küzdöttünk, úgy éreztem, hogy megtaláltam a helyem. Sokkal felkészültebbnek éreztem magam, mint az eddigi versenyeken, továbbá észrevettem magamon, hogy sokat fejlődtem, jobban bírtam a küzdelmeket, kevésbé fáradtam el. Szinte az első perctől kezdve tudtam, hogy van esélyem nyerni, magaménak éreztem a küzdelmeket. Hittem magamban, ahogy hittek bennem az edzőim, segítőim és a családom is. Köszönöm sensei Körmendy Brigittának, sensei Kaszala Bélának és Gula Gabriellának a támogatást, szakértelmet, szívet!”