Vármegyei Sakk Diákolimpia

Február 08-án, Esztergomban, az Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Óvoda és Általános Iskola adott otthont a 2024/2025-ös tanév Vármegyei Sakk Diákolimpia csapatbajnokságának, ahol közel 200 sakkozó gyermek mérkőzött meg egymással egy színvonalas, jól szervezett verseny keretein belül.

A Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű alsós fiúcsapat 100%-os teljesítményt nyújtott, így első helyezést elérve továbbjutottak az országos döntőbe.

Alsós csapat: Szabó Huba 7-6, Molnár Zsombor (Dorogi AC) 7-7, Orbán Levente Gergő (Dorogi AC) 7-6, Paholik Miklós Levente (Dorogi AC) 7-7. 
A felsős fiúcsapat: Reményi Kristóf 7-6,5, Radócz Robin 7-2,5, Molnár Zalán (Dorogi AC) 7-7, Varga András Ferenc 7-7, szintén aranyérmes lett!

Az iskola alsós lánycsapata ezüstérmet érdemelt teljesítményével, ügyesen szerepeltek a versenyen! 
A képen: Prommer Natália, Varga Abigél, Krizsák-Szilàgyi Boglárka

Az esztergomi Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium felsős lánycsapata Tòth Borbála, Varga Boròka Anna (Esztergomi SC – Dorogi AC) és Cseri Johanna 100%-kal szintén első helyezést értek el, így országos döntőbe jutottak.

Mind a négy csapatnak gratulálunk a kiváló eredményhez, sok sikert kívánunk az országos bajnoksághoz!

További hírek

Utánpótlás Kupa

Szigethalmon rendezték meg a 2026. évi Utánpótlás Kupát. Dorogról öt harcos vett részt a megmérettetésen. Fritz Dánielnek, Sárközi Bencének és Szilvási Máténak ez volt az első versenye. Mindhárman keményen küzdöttek,

Tovább olvasom »

U20-as kötöttfogású válogatóverseny

Szombaton rendezték meg az U20-as kötöttfogású birkózók idei első válogatóversenyét. Felvidéki, vajdasági, német, román és ukrán birkózók is szőnyegre léptek az év első U20-as kötöttfogású válogatóversenyén, amelyet szombaton az FTC

Tovább olvasom »