Ensi kupa

Szombaton a karate szakosztályunk Törökbálinton az Ensi kupán mérettette meg magát. A versenyt 8. alkalommal rendezték meg, sajnos ez a mostani már Shihan Halász Károly 6 danos karatemester emlékéről is szólt. Ő a Magyar I.K.O. Kyokushin Karate Stílusszervezet vezetője volt, nagyszerű ember, akit mindenki nagyon tisztelt, és akitől sokat lehetett tanulni. Bekeretezett emlékképet kapott mindenki a szeretett Shihanról.

A magyarok mellett szlovák és horvát versenyzők is voltak.

A Dorogi AC a nyergesi tagokkal együtt 23 fővel képviseltette magát. A három edző mellett fiatal bíróreménységek is bemutatkozhattak, versenyzőink pedig a következő eredményekkel zártak:

• Száraz Renáta

Most nem értek el dobogós helyezést, de büszkék lehetünk a helytállásukért: Hertlik Ármin, Hertlik Edvárd, Kara Ádám, Spiczmüller Csongor, Vágvölgyi Vajk.

Külön díjazták a leggyorsabb KO-t elérő versenyzőt, ami 10 másodperces győzelem volt, továbbá az egyesületeket is. A dorogi dojo 2. helyezést ért el.

Köszönjük a felkészítést az edzőinknek: sensei Körmendy Brigittának és senpai Kaszala Bélának!

Továbbá gratulálunk sensei Körmendy Brigittának, hogy a Japánból érkezett tavalyi 3. danvizsgája diplomáját és a 3 danos övét is átvehette!

Bauer Botond élményei: Az első küzdelmem előtt nagyon izgultam, de a tatamira lépve csak az járt a fejemben, hogy nagyon szeretném megnyerni a versenyt. Ezért beleadtam minden tudásomat, és sikerült legyőzni az ellenfelemet. A második küzdelmet könnyebbnek éreztem, a döntő viszont nagyon nehéz volt számomra, mert az ellenfelem folyamatosan szabálytalankodott. Többször meg is intették emiatt, de hosszabbítás után végül -az edzőm, Brigi sensei tanácsaira hallgatva- a dobogó legfelső fokára állhattam.